Cilt bakımı cildin tazelenmesi, yenilenmesi için yapılan medikal bir işlemdir

Medikal cilt bakımı başlığı altında inceleyeceğimiz cilt bakım sıralamamızı temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkarma, cilt yüzeyinden ölü deriyi alma, sıkılaştırma, nemlendirme ve toparlama olarak sıralayabiliriz.

Medikal cilt bakımında ilk adım cilt yüzeyini temizlemek ve ölü deriyi ve hücreleri cilt üzerinden arındırmaktır

Ölü hücrelerin arındırılması, alttaki taze cildin ortaya çıkartılıp daha tedavi odaklı bir işlem uygulanması için önemlidir.

Bu adımlardan sonra gözenekler yumuşatılır ve genişletilir

Genişleyen gözeneklerden siyah nokta ve yağ bezeleri temizlenir, bu işlem buhar eşliğinde yapılır ve böylece deri üzerinde iz kalmaması sağlanır

Sonrasında sterilize etme ve sıkılaştırma işlemi yapılarak nemlendirme aşamasına geçilir medikal cilt bakımı tamamlanır

Söz konusu işlemler ile ilgili uygulama aralığımız 30 ile 35 gün arasında olmalıdır ve cilt bakımının cildimize olan faydaları ise cilt tonumuzu dengelemek, yüzeysel leke ve çizgilerin ince kırışıkların tedavi edilmesi ve kuru, yağlı, nemsiz ciltlere alternatif çözümler üretmektir

Yeni nesil cilt bakım cihazları ise bütün bahsettiğimiz sorunlara yönelik bütünleşik çözümler sunmaktadır

CESA Kozmetik bünyesinde bulunan DR.BELTER COSMETICS profesyonel bakım konsepti işte tam da bu doğrultuda olan ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile doğal ve tıbbi özelliğe sahip bitki özleri ve en son geliştirilmiş patentli içeriği ile gereksinimleri en iyi şekilde karşılamaktadır.

DR.BELTER COSMETICS ürünleri %95 -100 Doğal içerikle üretilmiş olup mineral ve silikon yağlar içermez

11 farklı ürün serisi 400’e yakın ürün çeşitliliği bulunan DR.BELTER ürünlerinin hitap edemediği hiçbir cilt bulunmamaktadır.

Hatta birçok serisi başarısını ödülle taçlandırmış olan DR.BELTER profesyonel cilt bakım ürünleri denenmeye değer kalitedir

Siz de DR.BELTER bayilerini ziyaret edip cilt analizinizi yaptırıp cildinizin ihtiyaç duyduğu ürünleri belirleyip tedarik edebilirsiniz.

Dr.Belter ile Gelen Güzellik
1+