Sık Sorulan Sorular

Ana Sayfa/Hakkımızda/Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular2017-04-04T11:40:47+03:00
Yükleniyor
Tedariğini Sağladığımız Ürün Grupları2016-11-17T13:42:55+03:00

CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri genel anlamda birçok türde ürünün tedariğini sağlayarak siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını tek merkezli sistem ile giderebilecek kapasitede ürün gamı oluşturmayı hedeflemiştir. Bu bağlamda, Lazer Epilasyon Sistemlerinden bu sistemlerin yedek parça ve teknik servisine kadar, Profesyonel Cilt Bakım Ürünlerinden, Profesyonel Makyaj Ürünlerine kadar, Sarf malzemelerden Güzellik ve Bakım mobilyalarına kadar birçok farklı türde ürün ve hizmeti CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri ayrıcalığı ile edinebilirsiniz.

Bu ürün gruplarının tümünü “CESA Sanal Mağaza” isimli e-ticaret sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İade Şartları2015-12-15T00:02:32+02:00

İade Şartları

Değişim Şartları2016-10-12T11:29:08+03:00

Değişim Şartları

Teslimat Koşulları2016-10-12T11:29:08+03:00

Teslimatlarımız Ankara ve Diğer İller olarak ayrılmaktadır. Ankara Teslimat Planımız Teslimat personellerimiz, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri teslimat güzergahlarına çıkmaktadırlar. Bu günlerden önce yaptığınız alışverişler ilgili günler ve bulunduğunuz semt dikkate alınarak teslimat takvimine eklenecektir. Günlük Teslimat Güzergahlarımız

Pazartesi Çarşamba Cuma Cumartesi
Batıkent Demetevler Bilkent Birlik Mahallesi
Eryaman Yenimahalle Ümitköy Çankaya
Emek Keçiören Yaşamkent Oran Sitesi
Bahçelievler Aydınlıkevler Etimesgut Turan Güneş Blv.
Tandoğan Abidinpaşa Elvankent Yıldız
Balgat Kızılay Sincan
Tunalı Eryaman
Esat Çayyolu
Beysukent

Diğer iller için Teslimat Şartlarımız Ödeme yapıldığı günün ertesi gün ürünleriniz kargoya verilecek ve size ulaştırılması sağlanacaktır.

Satış Sonrası Hizmetler2016-10-12T11:29:19+03:00

CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri yalnızca satış yapan ve satış yaptığı işletmeler ile bağını bu kanal üzerinden sağlayan bir firma olmayı reddediyor. CESA olarak ürünlerimizi alan, kullanan daha doğrusu “Bizi Tercih Eden” dostlarımıza satış sonrası da ayrıcalı hizmetler sunuyoruz. Bu hizmetlerden bir kısmı;

Teknik Servis
Yerinde Tamir ve Bakım
Emsali Cihaz ile geçici değişim
Teorik ve Pratik Eğitim
Döküman ve Sarf Malzeme Katkısı
Haftalık Route planı ile Sürekli Ziyaretler
Belirli sürelerde Ziyaretler ile Müşteri Memnuniyeti Takibi
Halkla İlişkiler Birimi ile Sektörel Seminerler

Satış Sonrası hizmetler ve birimlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız…

Ankara Dışından Teknik Servis Cihaz Gönderim Şartları2016-10-12T11:29:19+03:00

Ankara dışından Teknik Servisimize cihaz gönderirken uyguladığımız iki prosedür vardır.

 1. Cihaz CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri Üretimi ve Garanti süresi içerisinde ise; Müşterilerimiz anlaşmalı olduğumuz Aras Kargoyu seçmeli ve karşı ödemeli olarak göndermelidir. Cihaz elimize geçtikten sonra eğer
  • Arıza garanti kapsamında giderilmiş ise; Cihaz onarımı/bakımı yapıldıktan sonra yine Aras Kargo aracılığı ile size ücretsiz olarak gönderilecektir. (Anlaşmalı kargo firmamız haricinde kargo ödemesi yapılmayacak ya da kargo kabul edilmeyecektir).
  • Arıza garanti kapsamında değil ise; Cihaz onarım/bakım ücretine Kargo ücreti de eklenerek müşteriye fatura edilecek, ardından müşterimizin anlaşmalı olduğu (talep ettiği) bir kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderilecektir.
 2. Cihaz CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri Üretimi değil ya da Garanti süresi içerisinde değil ise; Müşterilerimiz anlaşmalı olduğu herhangi bir kargo şirketi ile kargo masrafını karşılayarak cihazı tarafımıza ulaştıracaktır (eğer anlaşmalı bir kargo firması yok ise Aras Kargoyu tercih ederek, cihaz onarım/bakım ücretine bu ücretin de ekleneceğini kabul etmek şartı ile karşı ödemeli gönderebilir). Onarımı/bakımı yapıldıktan sonra Cihaz, yine müşterimizin talep ettiği bir kargo firması aracılığı ile karşı ödemeli olarak gönderilecektir (eğer anlaşmalı bir kargo firması yok ise Aras Kargoyu tercih ederek, cihaz onarım/bakım ücretine bu ücretin de ekleneceğini kabul etmek şartı ile CESA Kozmetik tarafından kargo ücretinin karşılanması talep edilebilir).
Muadil Cihaz Uygulaması2015-12-14T23:54:00+02:00

Siz değerli müşterilerimizin kullandıkları cihazların, sizlerin ticari kazanım yolu olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden, cihazlarınızın tamir ve bakım sürecinde sizlerin ve müşterilerinizin mağdur olmaması için dilerseniz yerinde tamir ve bakım yapıyor, bunun mümkün olmaması durumunda ise Teknik Servis birimize getirilen cihazınızın yerine muadil bir cihazı hizmetinize sunuyoruz.

TSE Onaylı İmalat2016-10-12T11:29:19+03:00

Üretimini TSE onay sertifikasyonu ile yapan CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri, bu cihazlara olan güvenini kanuni 2 yıl garantinin üzerine 1 yıl daha garanti vererek ispatlıyor. CESA Kozmetik tarafından üretilen tüm cihazlar, 3 yıl garanti ile sizlere ulaşıyor ve bu süre içerisinde tüm teknik servis olanaklarından faydalanmanızı taahhüt ediyoruz.

detaylı bilgi için tıklayınız…
ISO 9001 Üretim Sertifikası2015-12-14T23:52:31+02:00

Üretim konusunda en üst seviyede standart olan ISO-9001 kalite belgesine sahip CESA, bu şartları sağlayan sayılı üretici arasında olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Pelay Güzellik Akademileri Aracılığı ile Verilen Eğitimler2016-10-12T11:29:19+03:00

Cilt Bakımı Eğitimi

Dr Belter Profesyonel Cilt Bakım ürünlerinin Türkiye distribütörü olan CESA Kozmetik aynı zamanda ürünü verdiği eğitimler ile de destekliyor.
T.C. MEB Onaylı IPL Epilasyon Eğitimi
Kursiyerlerimize son sistem ıpl epilasyon,klasik iğneli epilasyon,acısız iğneli (flash epilasyon) cihazları ile kalıcı ve geçici tüy alma yöntemleri öğretilmektedir.Kurs sonunda profesyonel elekto-epilasyon ve IPL epilasyon uzmanı olarak sektörde yer almaları sağlanmış olur.

Zayıflama Eğitimi

Dengesiz beslenme, ofis ve ev ortamındaki hareketsizlik, asitli, alkollü ve kafeinli içecekler, kullanılan ilaçlar vücut şeklini ve yapısını olumsuz yönde etkilemektedir. Kişisel gayret ve çabalar ile bu olumsuz durumdan kurtulmak hiç de kolay değildir. Gelişen teknolojiyi takip eden bir güzellik uzmanından destek almak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu anlamda PelAy Güzellik Salonumuzda tek bir yöntemle değil birçok alternatifli yöntem ile bölgesel ve genel incelme, selülit bakımları, vücut sıkılaştırma uygulamaları yapılmaktadır. Bunlar, vücudu ısıtan, hareketsiz kasları çalıştıran, ses dalgaları ve mekanik darbelerle yağ parçalayan sistemlerdir.

Protez Tırnak Eğitimi

Ellerin insan iletişimde çok önemli bir rolü vardır. Dokunarak müşteriyi sakinleştiriyoruz. Güzel, bakımlı eller ve tırnakları olan kişinin kendine öz güveni olur. Tırnakları ile hemen hemen her kadın memnun olmadığı için, sizi çok büyük bir müşteri potansiyeli iş hayatında bekliyor.

Depilasyon Eğitimi

Günümüzde depilasyon yöntemleri içerisinde, sağlıklı ve pratik yöntemlerden birisi ve ekonomik olduğu için sir ağda yoğun olarak kullanılır. Diğer epilasyon yöntemleri zaman içerisinde tüylerin köklerinin güçlenmesine yol açabilir. Oysa sir ağda içerisinde şeker barındırmadığı için zamanla tüylerin zayıflamasına, kılların tüy haline gelip zamanla bitmesini sağlayabilir. Bundan dolayıdır ki özellikle son dönemlerde sir ağdaya olan talebin artması ile güzellik salonları ağda salonu haline gelmiştir. Sir ağda profesyonelce işini bilen güzellik uzmanları tarafından ve hijyenik ortamlarda kullanıldığı sürece son derece sağlıklıdır. Tüm bunlara ilave olarak sir ağda kullanımı son derece pratik ve fazla zaman almamaktadır.

El – Ayak Bakımı Eğitimi

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de El ve Ayak Bakımıdır.Günlük hayatımızda bütün vücudumuza olduğu gibi El ve ayak bakımında önem vermeliyiz.Eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir.Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli ve kişinin yaşına,sezona ve moda renklerine göre oje uygulanmalıdır. Ayak Bakımı özellikle yazın büyük önem taşır.Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için ayak bakımına ihtiyaç vardır.Batık Tırnaklar kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar.Uzman kişiler tarafından bakımı yapılmalıdır.

İğneli Epilasyon Eğitimi

Acısız iğneli epilasyonda istenmeyen tüylerin elektrik akımı ile yok etme metodudur. Epiflash sistemi ile yapılan bir uygulamadır. Flash kelime anlamı hızlıdır, insan vücudunun farklı algılama sınırları vardır. Yapılan işlemde epilasyonda iğne ile kıl köküne girilerek pedala basılarak bir anda akım verildiğinde kıl kökünde ısı oluşur bu arada gelen akım kesik kesik geldiğinden dolayı acı çok az hissedilir. Bu işleme de acısız epilasyon denir. Epilasyon yapılırken herkesin kendine özel iğnesi vardır. Bu işleme başlamadan önce iğneler cihazın iğne girişi prob ucuna takıldığında bir kaç kez elektrik verildiğinde dezenfekte olayı da gerçekleşir.

Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı makyaj, doğal mineral ve doğal bitki kökleri birleşiminden elde edilir. Bu özel boyanın cildin üzerine yerleştirme sanatına kalıcı makyaj denir. Bu sanat uygulanırken, kesinlikle steril olan iğneler kullanılmalı, tek kullanımlık olarak işlev görmeli ve işlem yapılan kişiye özel olarak açılıp, kullanıldıktan sonra da atılmalıdır. Doğal renklerin derinin hemen altına zerk edilmesiyle oluşan bir işlemdir. İşlem yapıldıktan sonra deri üzerinde kabuklaşmalar oluşur, ölü deri dökülür, epidermsi ölür ve yeni hücreler oluşur. Antibiyotik içerikli nemlendirici pomatlar kullanılır.

Cilt Bakımı Eğitimi

Günlük hayatta stresten, hava kirliliğinden, sigaradan, düzensiz beslenme, yaş faktörü, düzensiz uyku vs etkenlerden dolayı cildimize bakım önem kazanmaktadır. Kursumuzda uygulamalar esnasında kullanılan profesyonel aletler ve kabin bakım ürünlerinden ek ücret talep edilmemektedir. Kursiyerlerimizin gördüğü cilt bakım uygulaması çeşitleri:

 • Temel Cilt Bakımı
 • Mini Cilt Bakımı
 • Ampullü Bakımlar
 • Antiaging Bakımlar
 • Problemli ciltlerin Bakımı
 • Cihazlı Cilt Bakımı

Eğitim Birimi Yaklaşan Eğitim Etkinlikleri

[fusion_events cat_slug=”egitimler” number_posts=”4″ columns=”4″ picture_size=”cover” class=”” id=””][/fusion_events]
TSE Hizmet ve Yeterlilik belgesine sahip Teknik Servis2016-10-12T11:29:20+03:00

TSE Hizmet ve Yeterlilik belgesine sahip Teknik Servis birimimiz, müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda yerinde teknik servis veya muadil ürün tahsis etmek sureti ile cihazlarınızın bakım ve onarımını gerçekleştirmektedir.

detaylı bilgi için tıklayınız…
CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri Bünyesindeki Eğitimler2016-10-12T11:29:20+03:00

Cihaz Eğitimleri

CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri satışını yaptığı cihazların ücretli eğitimlerini müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor. Bu sayede cihazı satın alan müşterilerimiz eğitimlerini de tamamlamış olarak sektörde yerlerini almış oluyorlar.

Dr.Belter Profesyonel Cilt Bakım Ürünleri Eğitimleri

Dr Belter Profesyonel Cilt Bakım ürünlerinin Türkiye distribütörü olan CESA Kozmetik aynı zamanda ürünlerini ve sektörü verdiği eğitimler ile de destekliyor.

Grimas Profesyonel Makyaj Ürünleri Eğitimi

Grimas Profesyonel Makyaj ürünlerinin kullanımı ve çeşitli makyajların inceliklerinin verildiği eğitimler ile kursiyerler alanlarında uzmanlaşma fırsatı yakalıyorlar

Eğitim Birimi Yaklaşan Eğitim Etkinlikleri

[fusion_events cat_slug=”egitimler” number_posts=”4″ columns=”4″ picture_size=”cover” class=”” id=””][/fusion_events]
CESA Eğitimleri ile ilgili Genel Bilgi2015-12-15T00:00:55+02:00

CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri eğitim olanakları konusunda iki farklı yöntem uygulamaktadır. Kendi üretimimiz cihazlar ve temsilciliğini yaptığımız ürünlerin eğitim ve kursları için CESA bünyesinde, Milli Eğitim Bakanlığı onayı gerektiren veya genel kapsamlı eğitimler için bünyemiz şirketlerinden Pelay Güzellik Akademisi aracılığı ile eğitimler verilmektedir.

Nail Perfect Protez Tırnak Ürünleri2016-11-17T13:43:56+03:00

NailPerfect, Premium Akrilik ve Jel sistemleri üzerinde 30 yıldan fazla tecrübeye sahip, dünyanın alanında en iyi kimyagerlerini bünyesinde barındıran, Hollanda merkezli uluslararası bir firmadır. NailPerfect Protez Tırnak Ürünleri ise firma tarafından geliştirilmiş üstün özellikli, kalıcı, kalite odaklı, profesyonel ürünler ile oluşturulmuş üstün niteliklere sahip ürün ailesinin adıdır. 30 yılı aşkın sürelik deneyimi ve marketteki sonsuz kredisi ile NailPerfect protez tırnak ürünleri CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri ayrıcalığı ile Türkiye pazarında yerini almaktadır.

Grimas Profesyonel Makyaj Ürünleri2017-01-19T11:11:32+03:00

Profesyonel ve hobi sektörleri için geleneksel metotları kullanarak makyaj malzemeleri geliştirip üreten bir Hollanda şirketidir. Farklı uygulamalar, örneğin sahne makyajı, vizaj, kamuflaj ve yüz boyamada da üretim ve pazarlama kapsamı içerisindedir. Grimas, farklı ülkelere teslimat yapmaktadır; ürünleri parti mağazaları, hobi ve bale mağazaları, peruk üreticileri ile vizaj eğitimleri de dahil olmak üzere pek çok yerde satılmaktadır. Kendi ürün çeşidine sahip olma, küçük seriler üretmeyi mümkün kılmaktadır, böylece spesifik ürünlere ihtiyaç olduğunda hızlı hareket edebilme olanağı sağlamaktadır. Grimas, ham madde ve renklendiricileri Avrupa’dan temin eder; Avrupa standartlarında üretim yapar, böylece tüm ürünler en sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına uymaktadır. Grimas, mümkün olan en iyi maddeleri ve sadece kategori 1’de yer alan renklendiricileri (gözler çevresinde ve mukoza da uygulanabilen) kullanır.

Dr Belter Profesyonel Cilt Bakım Ürünleri2017-01-19T11:14:14+03:00

Cildimiz de kişiliğimiz gibi değerli ve kişiseldir. Sağlıklı görünmek ve hissetmek için düzenli, yüksek kalite ve ihtiyaca göre hazırlanmış bakıma gereksinim duyar. Dr Belter® Cosmetic profesyonel bakım konsepti, kanıtlanmış, doğal ve tıbbi özelliğe sahip bitki özleri ve en son geliştirilmiş patentli içeriği ile bu sayılan gereksinimleri en iyi şekilde karşılamaktadır. Tüm ürünler %95 – 100 doğal içerikle üretilmekte olup mineral ve silikon yağlar içermez. Yüksek saflıkta ve cildin özelliklerini taşıyan ham maddeler ve bitki kaynaklı değerli yağlar ile geliştirilmiş formüller, mükemmel bir cilt uyumun ve yüksek düzeyde konfor sağlar.

CESA Markalı Güzellik ve Bakım Cihazları2016-11-17T13:47:35+03:00

İğneli Epilasyon Cihazları, Pasif Jimnastik Cihazları, Yüksek Frekans Cihazları, Ağda Isıtıcılar, Parafin Isıtıcılar, Woodlamp (Işıklı büyüteç), Sterilizasyon Cihazları gibi cihazları bünyesinde üretimini yapan CESA Kozmetik Medikal, ilgili alanlarda Ar-Ge çalışmaları ve yeni teknoloji yatırımlarını devam ettirmektedir.

Pelay Markalı Güzellik ve Bakım Ürünleri2016-11-17T13:48:25+03:00

Sir ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin bal mumu, bitkisel maddeler ve özel yağlar ile birleştirerek bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir üründür.

CESA Kozmetik Medikal Teknolojileri, kendi bünyesinde üretimini yaptığı Sir-Ağda ürünlerini ve sarf malzemelerini Pelay markası altında üretmektedir. Bu kategorideki ürünler üst seviye Sir-Ağdalar, Ağda Ispatulaları, Eldivenler gibi Depilasyon işlemi esnasında ihtiyaç duyulacak tüm ürünleri barındırmaktadır.

Türüne Göre Pelay Marka Ağda Çeşitlerimiz

Naturel :Tutma gücü en yüksek olan ağdadır, rengi kimine göre bal kimine göre ten rengi olarak adlandırılır, normal ciltlerde ve kuvvetli tüylerin alımında tavsiye edilir.

Green (Azulen) :Tutma gücü naturel ağdaya göre daha zayıfdır, hassas ciltlerde kullanımı daha uygundur, yeşilmsi bir rengi vardır sektörde azulenli ağda olarak ta isimlendirilir.

Titanium (Pudralı) :Özellikle yaz aylarında ve terli bölgelerde kullanılmaktadır, içerisinde titanyum ve pudra bulunmaktadır. Normal ve hassas ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir, beyaz (fil dişi) ve pembe olmak üzere 2 farklı renk seçimiyle satışa sunulmaktadır.

Ambalajına Göre Pelay Marka Ağda Çeşitlerimiz

Pelay Kalıp Sir Ağda :İçerisinde doğal bal mumu oranı en yüksek olan ağda çeşitlerindendir .Bu sayede sir ağda cildi hiçbir şekilde tutmayıp sadece tüyleri tutacaktır.

Pelay Kartuş Sir Ağda :Kartuş ağda, roll on ağda olarak da adlandırılır. 100 gr’lık ambalajda sunulan Pelay kartuş ağdanın naturel, azulen(green), pudralı (beyaz ve pembe pudralı), sedefli vb. çeşitleri bulunmaktadır.

Pelay Tablet Sir Ağda :Mini tabletler halinde sunulmuştur. Kolay kullanım imkanı sağlar. Naturel, azulen ve pudralı çeşitleri bulunmaktadır. Sürekli kullanımda tüyleri azaltan,bitkisel ve şekersiz bir sir ağdadır.

Pelay Konserve Sir Ağda :400 ila 800 gr.’lık ambalajda sunulan konserve ağdanın naturel, azulen, pudralı, sedefli vb. çeşitleri bulunmaktadır

CESA Kozmetik Medikal tarafından Pelay markası altında üretilen Sir-ağdalarımız ve sarf malzemelerimiz ile müşterileriniz doğallığın keyfini sürsün…