Saygıdeğer dostlarımız ve müşterilerimiz, üzülerek bildirmek durumundayız ki; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 27 Eylül 2016 Salı günü Resmi Gazetede yayımlanan Madde-1 / 7. fıkra da yapılan değişiklik gereği artık Kozmetik ürünlerin satışında Kredi Kartına Taksit imkanı bulunmamaktadır, bu yüzden şahsi kredi kartları ile yapılacak alışverişlerde taksitlendirme imkanı ortadan kalkmıştır (Yönetmeliğin BDDK internet sitesindeki dökümanını bu haberin en altında bulabilirsiniz).

Bu sebeple müşterilerimize sağladığımız kredi kartı ile taksitli alışveriş imkanını maalesef artık sunamamaktayız. Konu ile ilgili görüştüğümüz BDDK uzmanları Firmadan-Firmaya (B2B) türündeki alışverişlerin kapsamının henüz belirlenmediğini, konu ile ilgili çalışma yapılabileceğini belirttiler. Ancak bu durum netleşene kadar taksitli alışveriş mümkün olmayacaktır.

Kozmetik hizmeti sunan siz değerli müşterilerimizin en azından ürün satın alma aşamasında mağdur olmamaları için bizler ilgili kurumlar ile görüşüp bilgi alışverişine devam edeceğiz ancak burada en önemli konulardan birisi de bu durumdan profesyonel anlamda mağdur olan sizlerin şikayet ve düzeltme talepleri olacaktır. Bu sebeple https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/ bağlantısı üzerinden BDDK’ya yapacağınız şahsi başvurular konunun daha detaylı incelenmesine ve mağduriyetlerin giderilmesine katkı sağlayacaktır.

Bu amaç ile BDDK’ya ulaşabileceğiniz iletişim yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

BDDK internet sitesi : http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Bize_Ulasin/Bize_Ulasin.aspx

BDDK Çağrı Merkezi : 444 55 65

BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK.

0