• Cildinizde çok fazla siyah nokta varsa ne yapabilirsiniz?

  Cildinizde çok fazla siyah nokta varsa, cilt gözenekleriniz açık demektir ve/yeya cildinizi doğru yöntemler ile temizlemiyorsunuzdur. Çözüm olarak öncelikle bir Güzellik Salonunda mutlaka detaylı bir bakım yaptırıp, sonrasında gözenek sıkılaştırıcı ürünler kullanmanız en doğru yöntem olur. Bunun için Dr.Belter 518 tonik, 519 nemlendirici ve 517 temizleyici ürünlerini öneriyoruz.

 • 40lı yaşlarınızdaysanız ve cildinizde sarkmalar ve kırışıklıklar başladıysa ne yapabilirsiniz?

  Belirli bir yaşa gelindiğinde kabin (salon) bakımlarının önemi daha da artmaktadır. Dr.Belter bayi noktalarımızdan herhangi birine ulaşarak (bu sayfadan nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz) ampullu özel maskeler ile devamında da cildinize uygun toparlayıcı etkili bir ürün tercihi ile bu etkileri en aza indirebilirsiniz. Bu konudaki en etkin ürün grubu olan Dr.Belter Bel-Energen Serisini mutlaka inceleyin.

 • Çok sivilceli bir cilde sahipseniz ancak Medikal tedaviler de sonuç vermediyse ne yapabilirsiniz?

  Herhangi bir sağlık probleminiz (enzim yüksekliği, aşırı yağlı yemek tüketimi vb.) yoksa sebum (yağ dengeleyici) ürünler tercih edilmelidir. Cilt yüksek miktarda yağ salgıladığı için sivilce oluşumuna yol açıyor olabilir. Mutlaka evinizde pH dengeleyici tonik, gözenek sıkılaştırıcı krem ve sivilce kututma özelliği bulunan ürünler kullanmalısınız. Ancak ilk tercihiniz mutlaka profesyonel ürünler olmalıdır.

 • Aşırı hassas bir cilde sahipseniz ve nemlendiriciye karşı bir hassasiyet söz konusu ise ne yapmalısınız?

  Hassas cilt, özel bir cilttir. Dolayısı ile ancak özel içerikli ürünler kullanılarak yapılan bakımlar etkili olur. Daha açığı, özel bir temizleme ürünü, tonik ve nemlendirici kullanımı gerekmektedir. Ayrıca kullanılan ürünler cildi tedavi edici özelliklere sahip olmalıdır. Ancak bu türdeki ciltler için en önemli faktör zaman olacak ve tedavi cilt durumuna göre biraz zaman alacaktır. Aşırı hassas cilt sahipleri mutlaka yetkin bir uzman tavsiyesi ile doğru ürün tercih etmelidirler.

 • Güneş lekeleri bulunan bir cilt için nasıl bir yol tavsiye edilir?

  Lekeli ciltlerde lekenin nedeni kadar ciltte bulunduğu süre de (ne kadar süredir devam ediyor?) önemlidir. Leke tedavisi için kullanılan birkaç yöntem mevcuttur. Uzun süreli lekeler için genellikle etkili bir leke serumu/ampul desteği ile birlikte IPL leke tedavisi, kimyasal peeling, dermaroller veya dermapen uygulaması kullanılmaktadır. Ayrıca, mutlaka etkili bir koruyu edinip 12 saatte bir yenilenmelidir.

 • T bölgesi yağlı iken yanak bölgelerinin kuru olduğu karma ciltler için ne tür bir bakım önerilir?

  Bu tür cilt tipleri zor ciltlerdir, ancak tabi ki çözümsüz de değildir. Öncelikle temizleyici tercihi olabildiğince köpükten yana kullanılmalıdır. pH düzenleyici bir tonik ve karma ciltler için nemlendirici bakım kürüne mutlaka dahil edilmelidir. Doğru seçilmiş bir kombinasyonu cildin yağ dengesini korumasına yardımcı olacaktır. Ayrıca destek amaçlı bölgesel uygulamalar için iki farklı maske (birisi karma veya yağlı cilt için, diğeri ise nem maskesi olabilir) kullanmak, ciltte bütünlük sağlamak amacıyla kullanılabilir ve oldukça yararlı olacaktır.

 • Stresli bir dönemde oluşan sivilceler için ne yapılabilir?

  Stresin dışa vurum yollarından birisi de ciltte oluşan sivilcelerdir ancak bu durumda yağlı ciltler için kullanılan ürünleri kullanmak doğru bir yol değildir. Bunun yerine noktasal (ya da bölgesel) sivilce kurutucu ürünlerin kullanmı cilt dengesine zarar vermeden tedavi olanağı sağlar.

 • 30 yaş üstü günlük bakımda neler yapılmalıdır?

  Günlük bakımda cilde en uygun olacak şekilde temizleyici tonik, göz çevresi, gündüz-gece kremi ve mutlaka SpH’lı UVA/UVB koruma filtreli bir ürün mutlaka kullanılmalıdır.

  Uygulama sırası ise;

  • Temizleme
  • Tonik
  • Göz Çevresi
  • Nemlendirici
  • SpH’lı ürün

  şeklinde olmalıdır.

1+